Nokia järjestää VIP-tilaisuuden: "NOW HERE"

1
Manu Pitkänen

Nokia järjestää VIP-tilaisuuden: NOW HERE
Nokia on lähettänyt kutsuja Los Angelesissa järjestettävään yksityistilaisuuteen, kertoo Android Headlines -verkkosivusto.

Kutsun mukaan kyseessä on VIP-tilaisuus eli se ei ole laajemmalle yleisölle tarkoitettu lehdistötilaisuus, jota käytettäisiin uusien laitteiden tai palveluiden julkaisuun. On tietysti mahdollista, että Nokia esittelee tilaisuudessa sen uusia tuotteita ennalta valituille henkilöille jo ennen varsinaista julkaisua. Tällaista taktiikkaa käytettiin esimerkiksi aikoinaan ensimmäisen Moto X -puhelimen lanseerauksessa.

Tapahtumaa isännöi Nokia Technologies, joten se tuskin tulee liittymään suoranaisesti matkapuhelinverkkojen tukiasemiin tai paikkatietopalveluihin. Nokia Technologies alaisuudessa on kehitetty esimerkiksi Z Launcher -kotinäkymäsovellusta, Nokia N1 -tabletti ja tulevaisuudessa mahdollisesti julkaistavat puhelimetkin ovat todennäköisesti Nokia Technologiesin projekteja.



On tietysti täysin mahdollista, ettei tilaisuudessa esitellä mitään uusia tuotteita, vaan tapahtumalla halutaan antaa vain jonkinlainen tilannepäivitys Nokia Technologiesin toiminnasta.

Eikä väärennöksen mahdollisuuttakaan voida sulkea pois: Koko tilaisuutta ei välttämättä ole ja joku on kyhännyt kutsun vain bloggaajien kiusaksi.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Honor 600 Pro – hinta laskenut -27%

Honor 600 Pro
799 € Verkkokauppa.com
799 € Gigantti
799 € Power

Alin hinta viikko sitten: 1099 €

Apple iPhone 16 Pro Max – hinta laskenut -25%

Apple iPhone 16 Pro Max
1099 € DNA
1416 € Hobby Hall
1509 € Kuva-Järvinen

Alin hinta viikko sitten: 1467 €

Honor 600 Lite (5G) – hinta laskenut -25%

Motorola Moto G06 Power – hinta laskenut -23%

Motorola Moto G06 Power
169 € Gigantti
169 € Power

Alin hinta viikko sitten: 219 €

Kommentit (1)

Mauriland
Mauriland

1

Tai jotain karttahommiin joissa voisi tulla nyt vihdoin lisää kamaa tuonne 3D näkymiin todellisin taloin. onhan ne 3D skannanneet kaupunkeja.

Vastaa

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.