Windows Phone saa lisää tukea Yhdysvalloista

1
Manu Pitkänen

Windows Phone saa lisää tukea Yhdysvalloista
Yhdysvaltalaisen Verizonin talousjohtaja kertoi teleoperaattorin järjestämässä sijoittajapuhelussa, että yhtiö aikoo olla mukana vahvistamassa Windows Phone -mobiilialustan asemaa markkinoilla.

Asia kävi ilmi iPhonen tukimaksuja käsittelevän kysymyksen yhteydessä. Talousjohtaja Fran Shammon mukaan yhtiö on pitkään tukenut Androidia ja auttanut sitä kasvamaan nykyisiin mittasuhteisiin. Hän huomautti, että markkinoilta löytyy iOS:n ja Androidin lisäksi kolmaskin alusta, millä hän viittaa Windows Phoneen. Shammon mukaan Verizon haluaa tehdä Windows Phonelle saman mitä se teki Androidille.

Verkossa liikkui aiemmin huhuja, joiden mukaan Nokia julkaisisi Windows Phone 8 -lippulaivansa Yhdysvalloissa juuri Verizonin kautta tämän vuoden lopulla.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola razr 50 Ultra – hinta laskenut -43%

Motorola razr 50 Ultra
684 € CDON
1199 € Verkkokauppa.com
1199 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1199 €

Google Pixel 9 Pro Fold – hinta laskenut -34%

Google Pixel 9 Pro Fold
1179 € CDON
1789 € Elisa
1989 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1789 €

Xiaomi Redmi Note 14 Pro (5G) – hinta laskenut -24%

Xiaomi Redmi Note 14 Pro (5G)
299 € Hobby Hall
399 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 392 €

Samsung Galaxy XCover 7 Pro – hinta laskenut -21%

Samsung Galaxy XCover 7 Pro
471 € CDON
549 € Proshop
599 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 599 €

Kommentit (1)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.