Nokian uutuuspuhelin käy hyvin kaupaksi Kiinassa

1
Manu Pitkänen

Nokian uutuuspuhelin käy hyvin kaupaksi Kiinassa
Nokia aloitti hiljattain Lumia 900 -puhelimen myynnin Yhdysvalloissa, mutta matkapuhelinjätillä on muitakin rautoja tulessa. Yksi näistä on Lumia-perheeseen kuuluva Nokia 800C, joka on saanut Kiinassa lämpimän vastaanoton.

Nokia toi CDMA-verkossa toimivan 800C:n myyntiin China Telecomin kautta. Operaattorin tytäryhtiön omistaman hicdma.com-verkkokaupan myyntilistauksessa nokialainen on saavuttanut kakkossijan. Ykkösenä on 1400 yuania kalliimpi iPhone 4S.

Hyvä vastaanotto on näkynyt listauksen lisäksi katukuvassa. WMPowerUser-sivuston julkaiseman kuvan perusteella uusi nokialainen on aiheuttanut jonoja myymälöiden oville.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Edge 70 – hinta laskenut -35%

Honor 200 – hinta laskenut -34%

Honor 200
99 € DNA
149 € Power
346 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 149 €

OnePlus Nord CE5 – hinta laskenut -29%

OnePlus Nord CE5
199 € Gigantti
199 € Power
199 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 279 €

Honor 200 Lite – hinta laskenut -24%

Honor 200 Lite
219 € Verkkokauppa.com
287 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 287 €

Kommentit (1)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.