OPAS: Näin valitset itsellesi robotti-imurinRoborockin vuoden 2025 valikoima vertailussa

Japanilaisoperaattori esitteli Galaxy S III Alphan

3
Matti Robinson

Japanilaisoperaattori esitteli Galaxy S III Alphan
Nousevan auringon maan suurin matkapuhelinoperaattori on esitellyt uusia laitteita valikoimaansa. NTT Docomo kertoi tuovansa markkinoille kaksi Samsungin laitetta: jo aiemmin esitellyn Galaxy Note II:n sekä uuden Galaxy S III -variantin.

Galaxy S III Alpha -nimeä kantava puhelin on hienoisesti paranneltu versio suositusta lippulaivastapuhelimesta. Pääosin ominaisuudet ovat identtiset, mutta NTT Docomon mukaan puhelimen neliydinsuoritin on kellotettu 1,4 gigahertsin sijaan 1,6 gigahertsiin, kuten Note II:ssa. Lisäksi Android on päivitetty uusimpana 4.1-versioon eli Jelly Beaniin.

Japanilaisoperaattorin valikoimassa on jo Galaxy S III, joka mahdollisesti korvataan uudella Alphalla. Laite tulee myyntiin joulukuussa kahdella värivaihtoehdolla.



Saatavuudesta esimerkiksi Euroopassa ei voi olla kovin optimistisin mielin, sillä puhelimia kustomoidaan usein nimenomaisesti NTT Docomon käyttöön.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Honor Magic6 Lite – hinta laskenut -40%

Honor Magic6 Lite
149 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 249 €

Honor 200 Smart – hinta laskenut -34%

Honor 200 Smart
99 € Elisa
128 € Power
149 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Nothing Phone (2a) Plus – hinta laskenut -32%

Nothing Phone (2a) Plus
250 € Verkkokauppa.com
333 € CDON
449 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 369 €

Honor X6b (4G) – hinta laskenut -27%

Honor X6b (4G)
99 € DNA
136 € CDON
149 € Power

Alin hinta viikko sitten: 135 €

Kommentit (3)

arivesa
arivesa

1

USA:ssa FCC sallii eli "luokittelee" tietyt prosessorit radioteitse toimiviin laitteisin.Harvat ovat valitut.

1,6 Ghz ei käy,edes tuo Sampan "muu maailma" 1,4 Ghz 4 core Exynos ei siellä käy.S III myydään Qualcomin 2-corella,niin AT&T kuin Verizon versiotkin,"hyväksyttyinä".

Euroopan ei kaiketi tarvitse harrastaa tämmöistä protektionismia,kun mitään noista ei täällä tehtäne,edes suunnitella.

Vastaa

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.