Supercellin uusi hittipeli sai ison päivityksen

2
Manu Pitkänen

Supercellin uusi hittipeli sai ison päivityksen
Supercellin uutuuspeli Clash Royale on saanut lyhyen historiansa kenties suurimman päivityksen. Keväällä Androidille ja iOS:lle julkaistuun korttipeliin on lisätty kuusi uutta pelihahmoa, minkä lisäksi pelin palkitsemisjärjestelmää on viilattu avokätisemmäksi.

Uusien pelihahmojen tärkeimmät ominaisuudet on käyty yksityiskohtaisesti läpi alla olevissa Chief Patin videoissa. Videot kertovat enemmän kuin tuhat sanaa, joten hahmoista ei sen enempää.

Hahmojen kykyjen kehitys on ilmeisesti ollut Clash Royalessa toivottua hitaampaa, minkä takia Supercell päättänyt antaa jatkossa voitetuista taisteluista palkinnoksi arkun lisäksi pienen määrän pelirahaa. Mitä korkeammalla areenalla pelaa, sitä enemmän voitetusta taistelusta saa kolikoita. Kolikoita saa voitosta vaikka vapaita arkkupaikkoja ei olisikaan.

Giant-, Magical- ja Super Magical -arkkujen esiintymistiheys kasvaa päivityksen myötä, minkä lisäksi kaikkien arkkutyyppien sisältämien korttien määrä muuttuu areenariippuvaiseksi (mitä korkeampi areena, sitä enemmän kortteja arkusta saa).




Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Xiaomi 13T Pro – hinta laskenut -44%

Xiaomi 13T Pro
449 € Proshop
579 € Multitronic

Alin hinta viikko sitten: 1026 €

Realme Note 60 – hinta laskenut -29%

Realme Note 60
75 € Hobby Hall
99 € Proshop
106 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 105 €

Xiaomi Poco C75 – hinta laskenut -26%

Xiaomi Poco C75
89 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 119 €

Apple iPhone 15 Pro Max – hinta laskenut -26%

Apple iPhone 15 Pro Max
985 € iPhonetalo
1323 € CDON
1349 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1324 €

Kommentit (2)

Anonyymi käyttäjä
jarppi0123 (vahvistamaton)

1

Ai sai ison päivityksen. Aivan sama ei vois vähempää kiinnostaa. Vois kirjoittaa parempia juttuja. Eihän koko peliä saa lumia puhelimiin.

Vastaa
_turtle
_turtle

2

Lainaus, alkuperäisen viestin kirjoitti jarppi0123:

Ai sai ison päivityksen. Aivan sama ei vois vähempää kiinnostaa. Vois kirjoittaa parempia juttuja. Eihän koko peliä saa lumia puhelimiin.

Jos ei kerran kiinnosta, miksi jaksoit kommentoida?

Vastaa

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.