Rovio otti mallia Candy Crushista – julkaisi uuden Nibblers-mobiilipelin

1
Sami Koivunen

Rovio otti mallia Candy Crushista – julkaisi uuden Nibblers-mobiilipelin
Rovio on tällä viikolla soft-launchannut Suomessa, Kanadassa, Uudessa-Seelannissa ja Australiassa Nibblers-pelin iOS:lle ja Androidille.

Itse pelissä pelaaja ohjastaa hedelmille persoja Nibblers-hahmoja. Hahmoilla on omat kyvyt, joiden oikea hyödyntäminen auttaa pelaajaa yli 200 pelikentän läpipeluussa. Peli on suositun Candy Crush Sagan tyyliin match-puzzlepeli, jossa on tavoitteena ketjuttaa samanlaiset hedelmät jonoiksi.

Nibblersin voi ladata Applen laitteille App Storesta ja Androidille Google Play -kaupasta. Pelin voi ladata ilmaiseksi, mutta pelikokemusta voi edistää sovelluksen sisäisillä ostoksilla.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Nothing Phone (2a) – hinta laskenut -45%

Honor 200 – hinta laskenut -34%

Honor 200
99 € DNA
149 € Power
346 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Honor 200 Lite – hinta laskenut -24%

Honor 200 Lite
219 € Verkkokauppa.com
287 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 287 €

Honor X5 Plus – hinta laskenut -23%

Honor X5 Plus
99 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 129 €

Kommentit (1)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.