App Storessa iso alennuskampanja – 100 sovelluksen hinta laski

1
Manu Pitkänen

App Storessa iso alennuskampanja – 100 sovelluksen hinta laski
Apple on käynnistänyt App Storessa alennusmyynnin, josta suosittuja sovelluksia voi käydä lataamassa iPhoneen tai iPadiin tavallista alhaisempaan hintaan. Alennuksen piiriin kuuluu yhteensä sata sovellusta tai peliä.

Suurin osa kampanjaan kuuluvista sovelluksista maksaa 0,99 euroa. Tapauksesta riippuen alennus voi olla ihan huomattava, esimerkiksi Pixelmator-kuvankäsittelyohjelman normaalihinta huitelee viiden euron tuntumassa. Kampanjasivulla todetaan sovellusten olevan myynnissä "uusilla alennetuilla hinnoilla", mikä antaa aihetta tulkinnalle, että hinnat ovat tulleet jäädäkseen.

Kampanjassa ovat mukana suomalaisista sovelluksista ainakin Angry Birds (sekä Seasons ja Star Wars), Badland, RGB Express ja Bad Piggies


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola razr 50 – hinta laskenut -44%

Motorola razr 50
499 € DNA
899 € Proshop
1349 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 899 €

Oppo Find X9 Pro – hinta laskenut -23%

Samsung Galaxy Z Flip6 – hinta laskenut -22%

Samsung Galaxy Z Flip6
978 € Hobby Hall
1259 € Power
1389 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1259 €

Samsung Galaxy A17 (5G) – hinta laskenut -16%

Samsung Galaxy A17 (5G)
149 € Telia
179 € DNA
179 € Mobiilipiste.fi

Alin hinta viikko sitten: 177 €

Kommentit (1)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.