Nokia julkaisi HERE-karttasovelluksen iPhonelle

3
Manu Pitkänen

Nokia julkaisi HERE-karttasovelluksen iPhonelle
Nokia julkaisee pian HERE-karttapalvelun mobiilisovelluksen iPhonelle (4S tai uudempi, iOS 7). App Storen teknisten ongelmien vuoksi sovellusta ei voi vielä ladata.

Nokia lupaa HERE-karttasovelluksen tarjoavan iOS-käyttäjille luotettaavaa paikkatietoa ilmaiseksi (piikittelyä Applen karttojen suuntaan?). Aikaisemmin julkaistujen Windows Phone- ja Android-sovellusten tapaan HEREn iOS-sovellusta voi käyttää täysin offline-tilassa. Ulkomailla navigoidessa ei siis tarvitse pelätä kuinka muhkean laskun operaattori seuraavaksi lähettää. Riippuen alueen laajuudesta, paikallisesti tallennetut kartat voivat syödä puhelimesta useiden satojen megatavujen edestä muistia.

HEREn iOS-sovellus ilmestyy aikanaan tänne.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Razr 60 Ultra – hinta laskenut -33%

Motorola Moto G06 – hinta laskenut -20%

Motorola Moto G06
119 € Telia
149 € Gigantti
149 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Motorola Moto G15 Power – hinta laskenut -20%

Motorola Moto G15 Power
132 € Hobby Hall
229 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 164 €

Honor X5c Plus – hinta laskenut -20%

Kommentit (3)

Jakele
Jakele

1

Off-line ehdottomasti hyvä juttu. ...jos muuten on toimiva softa, eikä sellainen muutaman vuoden takainen...

Vastaa

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.