Iso videovuoto paljastaa HTC One (M9):n ominaisuudet

1
Manu Pitkänen

Iso videovuoto paljastaa HTC One (M9):n ominaisuudet
Näyttäisi pahasti siltä, että Twitter-käyttäjä @Upleaks on onnistunut pilaamaan HTC:n MWC-julkistuksen vuotamalla tulevan One (M9) -älypuhelimen esittelyvideot julkisuuteen. Videot poistettiin niiden julkaisun jälkeen, mutta pystyt vielä katsomaan ne alta löytyvistä upotteista.

Ensimmäinen video osoittaa käytännössä Mobilegeeks.de-sivuston viime viikon kuva- ja tietovuodon paikkansapitäväksi. Markkinoille on tosiaan tulossa kullan- ja hopeanvärinen versio One (M9):stä. Puhelimesta löytyy myös Dolby-tilaääniä tukevat BoomSound-kaiuttimet, 20 megapikselin takakamera ja neljän megapikselin UltraPixel-etukamera.

Uusi Sense-käyttöliittymä tuo mukanaan kustomoitavat teemat sekä kontekstitietoisen apuohjelman, joka ehdottaa tilanteeseen/paikkaan sopivia sovelluksia (koti/työ). Valokuvien muokkaukseen on myös tarjolla uusia efektejä ja medioiden jakaminen on tehty mahdolliseksi kolmen sormen pyyhkäisyllä.








Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Xiaomi 15T – hinta laskenut -31%

Xiaomi 15T
480 € Hobby Hall
649 € Proshop
709 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 699 €

Motorola Moto G17 – hinta laskenut -24%

Samsung Galaxy Z Flip6 – hinta laskenut -22%

Samsung Galaxy Z Flip6
978 € Hobby Hall
1259 € Power
1389 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1259 €

Motorola Moto G56 – hinta laskenut -19%

Kommentit (1)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.