Iso videovuoto paljastaa HTC One (M9):n ominaisuudet

1
Manu Pitkänen

Iso videovuoto paljastaa HTC One (M9):n ominaisuudet
Näyttäisi pahasti siltä, että Twitter-käyttäjä @Upleaks on onnistunut pilaamaan HTC:n MWC-julkistuksen vuotamalla tulevan One (M9) -älypuhelimen esittelyvideot julkisuuteen. Videot poistettiin niiden julkaisun jälkeen, mutta pystyt vielä katsomaan ne alta löytyvistä upotteista.

Ensimmäinen video osoittaa käytännössä Mobilegeeks.de-sivuston viime viikon kuva- ja tietovuodon paikkansapitäväksi. Markkinoille on tosiaan tulossa kullan- ja hopeanvärinen versio One (M9):stä. Puhelimesta löytyy myös Dolby-tilaääniä tukevat BoomSound-kaiuttimet, 20 megapikselin takakamera ja neljän megapikselin UltraPixel-etukamera.

Uusi Sense-käyttöliittymä tuo mukanaan kustomoitavat teemat sekä kontekstitietoisen apuohjelman, joka ehdottaa tilanteeseen/paikkaan sopivia sovelluksia (koti/työ). Valokuvien muokkaukseen on myös tarjolla uusia efektejä ja medioiden jakaminen on tehty mahdolliseksi kolmen sormen pyyhkäisyllä.








Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Razr 60 Ultra – hinta laskenut -33%

Honor X5c Plus – hinta laskenut -20%

Motorola Moto G06 – hinta laskenut -20%

Motorola Moto G06
119 € Telia
149 € Gigantti
149 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Motorola Moto G05 – hinta laskenut -16%

Motorola Moto G05
109 € Hobby Hall
139 € Proshop
149 € Power

Alin hinta viikko sitten: 129 €

Kommentit (1)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.