Nokia Refocus -sovellus tuli saataville

1
Manu Pitkänen

Nokia Refocus -sovellus tuli saataville
Nokia Worldissä esitelty Nokia Refocus -tekniikka on löytänyt tiensä Pureview-Lumioihin. Tekniikka mahdollistaa kuvien tarkennuksen säätämisen jälkikäteen.

Nokia Refocus sovellus löytyy Windows Phone Kaupasta. Alleen ohjelma tarvitsee Amber-päivityksellä varustetun ja Pureview-tekniikkaa tukevan Lumian.

Refocus sisältää joitain tehosteita, kuten Tarkenna kaikki ja Värin korostus. Jälkimmäisen avulla voi haalistaa kuvan mustavalkoiseksi tiettyjä kohteita lukuun ottamatta. Sovelluksen jälkitarkennus perustuu useisiin sarjakuvauksella otettuihin eri kohtiesiin tarkennettuihin kuviin. Refocuksella otettuja kuvia voi käydä ihmettelemässä täällä.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto E14 – hinta laskenut -39%

Motorola Moto E14
59 € Power
97 € Gigantti
104 € Clas Ohlson

Alin hinta viikko sitten: 97 €

HMD Pulse Pro – hinta laskenut -29%

HMD Pulse Pro
115 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 162 €

Honor 200 Lite – hinta laskenut -25%

Honor 200 Lite
170 € CDON
249 € Verkkokauppa.com
329 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 226 €

Samsung Galaxy A16 (4G) – hinta laskenut -21%

Samsung Galaxy A16 (4G)
99 € Telia
122 € Hobby Hall
129 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 125 €

Kommentit (1)

Temposaur
Temposaur

1

hviuwhouvfr: no siis periaatteessa se onkin tehty näyttämään "yhdeltä" kuvalta, jota voi tarkentaa jälkikäteen, vaikka todellisuudessa se ottaakin ~8 eri kuvaa.

Vastaa

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.