Jolla vaihtaa toimitusjohtajaa

1
Manu Pitkänen

Jolla vaihtaa toimitusjohtajaa
Suomalainen ohjelmistoyhtiö Jolla vaihtaa toimitusjohtajaa. Yhtiötä tähän asti luotsannut Jussi Hurmola jatkaa vastaisuudessakin yhtiön palveluksessa, mutta nyt hänen toimenkuvaan kuuluu Sailfish-strategian luonti (MeeGoon pohjautuva alusta).

Uudeksi toimitusjohtajaksi nousee Jollalla operatiivisena johtajana toiminut Marc Dillon, jolla on pitkä työhistoria Nokiaan liittyvien projektien parissa.

Jolla ei kertonut julkisuuteen miksi toimitusjohtajaa päätettiin vaihtaa tässä vaiheessa. Johtajavaihdoksista tiedotettiin Twitterin kautta. Jolla on luvannut julkaista Sailfish-käyttöjärjestelmän marraskuussa.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Realme GT 6 – hinta laskenut -27%

Realme GT 6
437 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 599 €

Motorola Edge 50 Pro – hinta laskenut -24%

Motorola Edge 50 Pro
434 € CDON
473 € Hobby Hall
574 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 574 €

Motorola Moto G05 – hinta laskenut -23%

Motorola Moto G05
88 € Multitronic
99 € Proshop
103 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 114 €

Honor 400 – hinta laskenut -18%

Kommentit (1)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.