Samsungilta jälleen uusi Galaxy S II -variantti

2
Matti Robinson

Samsungilta jälleen uusi Galaxy S II -variantti
Samsung on tunnetusti ottanut kaiken irti Galaxy-sarjastaan. Erilaisia puhelinmalleja, lokaalivariantteja ja muita erikoiseriä on Galaxy-sarjassa varovaisenkin arvion mukaan ainakin sata -- tai nyt ainakin 101.

Chileläisoperaattori VTR on lisännyt sivustolleen kuvia ja tietoja puhelinmallista, jota kutsutaan nimellä Samsung Galaxy S II Plus. Galaxy S II -mallista on jo aikaisemmin toistakymmentä versiota. Kyseessä onkin siis jälleen uusi variantti, joka todennäköisesti ei ikinä näe päivän valoa rapakon tällä puolella.

GSMArena huomaa, että ominaisuuksiltaan puhelin on miltei identtinen T-Mobilen version kanssa, joka kantaa mallinimeä T989. Tarjolla on 4,52 tuuman Super AMOLED -kosketusnäyttö (800x480), 1,5 gigahertsin tuplaydinsuoritin, gigatavu RAM-muistia ja 8 megapikselin kamera. Ainoa merkittävä uudistus on Androidin 4.0-versio eli Ice Cream Sandwich.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Realme 14 Pro+ – hinta laskenut -29%

Realme 14 Pro+
379 € Proshop
409 € Hobby Hall
429 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 579 €

Motorola Edge 50 Fusion – hinta laskenut -24%

Motorola Edge 50 Fusion
269 € Proshop
304 € Hobby Hall
399 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 399 €

Oppo A5 Pro 5G – hinta laskenut -13%

Oppo A5 Pro 5G
199 € Veikon Kone
229 € Proshop
229 € Power

Alin hinta viikko sitten: 229 €

Samsung Galaxy A56 – hinta laskenut -11%

Samsung Galaxy A56
249 € Power
279 € Verkkokauppa.com
279 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 279 €

Kommentit (2)

LigHtX
LigHtX

1

Ihan kun muistaisin uutisointia jostain viime vuodelta, jossa Samsung ilmoitti että tuo Galaxy sarja yhtenäistää ja yksinkertaistaa firman puhelinvalikoimaa. Enää ei taida kyllä tuo Galaxy nimen alkuperäinen tarkoitus täyttyä.

Vastaa
johtaja59
johtaja59

2

ICS:n vuoksi näitä uusia malleja tulee. Ei kannata päivittää vanhoja puhelimia, kun muuten ihmiset ei osta uusia.

Vastaa

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.