Flash Player 10.3 nyt ladattavissa

3
Kaarlo Räihä

Flash Player 10.3 nyt ladattavissa
Adoben Flash Player -selainlaajennos on jälleen päivittynyt uuteen versioon, kun ohjelmasta julkaistiin eilen ensimmäinen vakaa 10.3-versio.

10.3-versio tuo mukanaan luonnollisesti bugikorjauksia sekä uusia ominaisuuksia, joista kiinnostavimmat ovat uusi ohjauspaneeli asetuksien säätämistä varten ja tiukempi integrointi selaimen yksityisasetuksiin.

[smartbox:none]Adobe on myös vähentänyt yhteensopivien selaimien joukkoa uuden julkaisun myötä, ja Windowsin osalta Flash Player 10.3:n kaverina pitää olla vähintään Firefoxin 3.5-versio, Internet Explorerin 8-versio tai Operan 11-versio.

Jos videoiden toistamisessa esiintyy ongelmia uuden version kanssa, suosittelee Adobe näytönohjaimen ajurien päivittämistä tuoreempaan versioon.



Windows-, Linux- ja Mac OS X -käyttöjärjestelmien ohella uusi versio julkaistiin myös Android-laitteille, jotka voivat ladata tuoreimman version Android Marketin kautta.




Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola razr 50 Ultra – hinta laskenut -43%

Motorola razr 50 Ultra
684 € CDON
1199 € Verkkokauppa.com
1199 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1199 €

Google Pixel 9 Pro Fold – hinta laskenut -34%

Google Pixel 9 Pro Fold
1179 € CDON
1789 € Elisa
1989 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1789 €

Xiaomi 14 – hinta laskenut -19%

Xiaomi 14
628 € Hobby Hall
778 € CDON
1099 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 777 €

Motorola Edge 60 Pro – hinta laskenut -17%

Motorola Edge 60 Pro
399 € Lenovo
474 € CDON
502 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 480 €

Kommentit (3)

ArttuH5N1
ArttuH5N1

1

Hmmm... Miksi Chromea ei ole mainittu? Chrome tosin taitaa väkipakolla päivittää itsensä uusimpaan versioon, sekä samalla flashin. Vastasinko juuri omaan kysymykseeni?

Vastaa
Agent_007
Agent_007

2

Lainaus, alkuperäisen viestin kirjoitti ArttuH5N1:

Hmmm... Miksi Chromea ei ole mainittu? Chrome tosin taitaa väkipakolla päivittää itsensä uusimpaan versioon, sekä samalla flashin. Vastasinko juuri omaan kysymykseeni?

Vastasit. Eli uudemmissa Chromeissa Flashin päivittämisestä ei tarvitse murehtia.
"Beginning with Flash Player 10.2, Flash Player is integrated as part of Google Chrome."

Vastaa

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.