Tekoälyllä varustetut Galaxy S24 -sarjan laitteet julkaistaan 17. tammikuuta

Janne Yli-Korhonen

Tekoälyllä varustetut Galaxy S24 -sarjan laitteet julkaistaan 17. tammikuuta
Samsung on vahvistanut järjestävänsä Unpacked-tapahtuman San Josessa 17. tammikuuta. Klo 20.00 Suomen aikaa alkava tapahtuma on katsottavissa Samsungin YouTube-kanavalta.

Samsungin kutsussa kerrotaan, että luvassa on uutuuksia Galaxy S -sarjaan eli Samsung julkaisee Galaxy S24-, Galaxy S24+- ja Galaxy S24 Ultra-puhelimet.

"Uudenlaiset mobiilikokemukset ovat tulossa. Valmistaudu tutustumaan uuteen aikakauteen täynnä Galaxy-innovaatioiden luomia mahdollisuuksia. Galaxy-teknologia on luotu muovaamaan jokapäivästä elämäämme sekä sitä, miten pidämme yhteyttä toisiimme ja pysymme luovina. Uusi Galaxy S -laitesarja asettaa riman korkealle entistä älykkäämmillä mobiilikokemuksilla", Samsungin kutsussa kerrotaan.



Galaxy S24 -sarjassa panostetaan vahvasti tekoälyyn. Jo aiemmin Samsung antoi esimakua Galaxy AI -tekoälystä, jota laitteet tulevat hyödyntämään.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Xiaomi Redmi Note 14 Pro (5G) – hinta laskenut -34%

Xiaomi Redmi Note 14 Pro (5G)
363 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 550 €

Realme 16 Pro – hinta laskenut -33%

Realme 16 Pro
299 € DNA
449 € Gigantti
449 € Power

Alin hinta viikko sitten: 449 €

Samsung Galaxy Z Flip8 – hinta laskenut -32%

Samsung Galaxy Z Flip8
876 € Hobby Hall
1290 € Samsung
1369 € Multitronic

Alin hinta viikko sitten: 1290 €

Nothing Phone (3) – hinta laskenut -32%

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.