Galaxy Watch5 -kello latautuu 45 prosenttiin 30 minuutissa

Janne Yli-Korhonen

Galaxy Watch5 -kello latautuu 45 prosenttiin 30 minuutissa
Samsungin uudet Galaxy Watch5 -sarjan älykellot esitellään viikon päästä. Ennen julkaisua kellojen ulkonäkö on paljastanut ja nyt myös akun latauksesta on saatu tietoa.

Twitterissä SnoopyTech-tilillä on julkaistu kuvia Galaxy Watch5 -kellon laturista. Samalla latauksesta paljastettiin pari olennaista tietoa.

Kellon laturin on nyt varustettu USB-C -liitännällä, kun Galaxy Watch4:n kohdalla käytetään USB-A -liitäntää.

Uuden kellon laturi on myös nopeampi, sillä vuotajan mukaan kyseessä on 10 watin laturi.

Tällä laturilla kello latautuu 30 minuutissa 45 prosenttiin eli tunnin latauksella kellon pitäisi olla jo lähes täynnä.



Galaxy Watch4:n kohdalla käytetään 5 watin latausta, jolla kello latautuu täyteen 110 minuutissa eli hieman alle kahdessa tunnissa.



Lähde: 9to5Google.

Parhaat kännykkätarjoukset

Oppo Reno 5 Lite – hinta laskenut -45%

Oppo Reno 5 Lite
335 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 613 €

Realme X50 5G – hinta laskenut -35%

Realme X50 5G
334 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 516 €

Samsung Galaxy S10 Lite – hinta laskenut -35%

Samsung Galaxy S10 Lite
585 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 900 €

Oppo Reno 8 Lite 5G – hinta laskenut -34%

Oppo Reno 8 Lite 5G
329 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 496 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.