Hittiräiskintäpeli Call of Duty julkaistaan älypuhelimille

Manu Pitkänen

Hittiräiskintäpeli Call of Duty julkaistaan älypuhelimille
PC:llä huippusuosioon noussut räisikintäpelisarja Call of Duty tekee tuloa mobiililaitteisiin. Activision on avannut ennakkorekisteröitymisen julkaistavalle Call of Duty: Mobile -pelille.

Pelin perusrakenne noudattaa Call of Duty -pelisarjan tuttua kaavaa ja mobiilipelistä löytyy myös yleisimmät moninpelitilatkin, kuten Team Deathmatch, Search and Destroy ja Free-for-All. Moninpelamisessa on kuitenkin omat rajoitteensa, kuten mahdollisuus pelata korkeintaan 8 tai 10 pelaajan kanssa. Taustalla lienee älypuhelimien datasiirron asettamat rajoitteet.

Free-to-play-mallia noudattava Call of Duty: Mobile -pelin beta-versio on saatavilla jo Intiassa ja se on seuraavaksi tulossa Australiaan. Markkinakokeilujen jälkeen peli julkaistaan muissakin maissa. Peli tulee saataville niin Google Playssä kuin App Storessakin.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Nothing Phone (2a) – hinta laskenut -44%

Nothing Phone (2a)
200 € Verkkokauppa.com
359 € Proshop
385 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 359 €

Honor 200 Pro – hinta laskenut -43%

Honor 200 Pro
349 € Elisa
609 € Verkkokauppa.com
799 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 609 €

Honor 200 Lite – hinta laskenut -39%

Honor 200 Lite
149 € Elisa
244 € CDON
249 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 244 €

Xiaomi Redmi 15 (4G) – hinta laskenut -32%

Xiaomi Redmi 15 (4G)
115 € Hobby Hall
183 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 169 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.