Suosittu VSCO laajenee – Mahdollistaa videoiden editoinnin

Manu Pitkänen

Suosittu VSCO laajenee – Mahdollistaa videoiden editoinnin
Kuvanmuokkaussovellus VSCO:n ominaisuudet ovat laajentuneet videoiden editointiin. Videoiden jälkikäsittely on kuitenkin mahdollista vain VSCO X -jäsenille, mikä vaati 19,99 dollarin vuositilauksen hankkimisen.

Videoeditointi perustuu VSCO:n itse kehittämään SENS-kuvakäsittelyprosessointiin, joka ei sisällä rajoitteita editoitavan videon koolle tai formaatille. Käytännössä sovelluksella voi siis kuvata kaikkia iOS-laitteella kuvattuja videoita, oli kyse sitten 4K-videosta (30 FPS) tai korkean kuvataajuuden (60 FPS) Full HD -videosta. Videon pituudella ei ole väliä.

Tällä hetkellä videoeditointi on saatavilla ainoastaan iOS-käyttäjille, mutta myöhemmin myös Androidia käyttävät VSCO X -tilaajat pääsevät samoihin työkaluihin käsiksi. Päivitys Androidille pitäisi tulla saataville tulevien viikkojen aikana.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Google Pixel 8a – hinta laskenut -45%

Google Pixel 8a
249 € DNA
399 € Elisa
449 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 448 €

Motorola Moto G15 – hinta laskenut -45%

Motorola Moto G15
58 € CDON
104 € Multitronic
119 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 103 €

HMD Pulse+ – hinta laskenut -22%

HMD Pulse+
125 € CDON
149 € Proshop
159 € Multitronic

Alin hinta viikko sitten: 159 €

Motorola Moto G86 Power – hinta laskenut -19%

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.