OPAS: Näin valitset itsellesi robotti-imurinRoborockin vuoden 2025 valikoima vertailussa

Super Mario Runista tuli uusi versio iPhonelle ja iPadille

Manu Pitkänen

Super Mario Runista tuli uusi versio iPhonelle ja iPadille
Eilen Androidille julkaistu Super Mario Run on päivittynyt Applen App Store -sovelluskaupassa 2.0-versioon. Päivityksen mukana peliin tulee uusia pelihahmoja – erilaisia Yoshi-liskoja – sekä myöhemmin myös uusia rakennuksia.

Uusien hahmojen lisäyksen yhteydessä Nintendo päätti olla muutoinkin avokätisempi, sillä 2.0-versiossa ilmaissisällön osuus hieman suurempi. Mikäli pelaaja onnistuu selvittämään jonkin Browser-haasteen, pääsee hän kokeilemaan pelikenttää 1-4. Mikäli pelaaja läpäisee kentän, pääsee hän kokeilemaan taitojaan uusien Toad Rally -haasteiden puolella.

Pelin korkeaa hintaa (9,99 euroa) on kritisoitu paljon, mutta siihen Nintendo ei ole tehnyt vielä muutoksia. Yhtiö yrittänee ensin kaikkia mahdollisia keinoja saada pelaajat siirtymään maksulliseen versioon ennen kuin alkaa joustamaan hinnassa. Pelin ladanneista noin viisi prosenttia on hankkinut pelin maksullisen version.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Samsung Galaxy Z Flip6 – hinta laskenut -33%

Samsung Galaxy Z Flip6
583 € CDON
849 € Proshop
893 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 869 €

Motorola Moto G15 – hinta laskenut -32%

Oppo Reno 14 F – hinta laskenut -20%

Oppo Reno 14 F
319 € Multitronic
399 € Power

Alin hinta viikko sitten: 399 €

Xiaomi Redmi Note 14 (5G) – hinta laskenut -19%

Xiaomi Redmi Note 14 (5G)
163 € Multitronic
188 € CDON
212 € Multitronic

Alin hinta viikko sitten: 200 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.