Motorola vahvisti: uusi Moto esitellään yhtäaikaa uuden Nokian kanssa

Matti Robinson

Motorola vahvisti: uusi Moto esitellään yhtäaikaa uuden Nokian kanssa
Motorola on lähettänyt lehdistölle kutsun sen seuraavaan julkaisutilaisuuteen. Pressitilaisuus järjestetään 26. helmikuuta eli Barcelonan MWC-messujen alla.

Yhtiön kutsusta paljastuu yksinkertainen älypuhelin, joka luo taakseen erikoisen varjon. Tässä vaiheessa ei ole tietysti täyttä varmuutta mitä tullaan julkistamaan, mutta huhujen mukaan Lenovon tytäryhtiöllä on valmisteltu uuden Moto G -mallin julkaisua. G-mallin lisäksi kyseessä voi toki olla esimerkiksi uusi Moto X tai vaikka molemmat.

MWC-messuilta odotetaan Motorolan lisäksi uutuuksia esitellään ainakin Huawein toimesta, mutta paikalla ovat myös Samsung, Sony, HTC, LG ja viime vuoden lopun huhujen mukaan myös Apple. Näiden julkaisuista tosin ei ole vielä tietoa.

Huawein ja Motorolan lisäksi tapahtumaa edeltävänä sunnuntaina järjestetään suomalaisen HMD Globalin tilaisuus, jossa esitellään uusia Nokia-puhelimia. Motorolan ja HMD Globalin tilaisuudet järjestetään yhtäaikaa, joten nähtäväksi jää kumpi vie suuremman huomion.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Nothing Phone (2a) – hinta laskenut -44%

Nothing Phone (2a)
200 € Verkkokauppa.com
359 € Proshop
385 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 359 €

Honor 200 Pro – hinta laskenut -43%

Honor X7b (4G) – hinta laskenut -27%

Honor X7b (4G)
109 € Mobiilipiste.fi

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Realme C75 – hinta laskenut -25%

Realme C75
149 € Hobby Hall
199 € CDON
229 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 199 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.