Uusi OnePlus 2 -ominaisuuspaljastus: Sormenjälkilukija

Manu Pitkänen

Uusi OnePlus 2 -ominaisuuspaljastus: Sormenjälkilukija
IPhone 5S:n sisältämän Touch ID:n myötä sormenjälkilukijoista on alkanut osa high-end-älypuhelimien varustusta ja OnePlussan mukaan ominaisuus tulee löytymään myös heinäkuun lopulla esiteltävästä OnePlus 2 -älypuhelimesta.

OnePlussan mukaan sormenjälkilukija tulisi toimimaan kosketusperusteisesti ja se on nopeampi kuin Applen Touch ID, joten sormea ei tarvitse pyyhkiä lukijan yli kuten muutamissa Samsungin älypuhelimissa. Blogikirjoituksessa keskitytään sormenjälkilukijan helppouteen puhelimen lukituksen avaamisessa. Sen sijaan kirjoituksessa ei mainita sanallakaan lukijan käytöstä esimerkiksi ostosten maksamiseen.

Muita OnePlus 2:n vahvistettuja ominaisuuksia ovat Snapdragon 810 -järjestelmäpiiri ja USB Type C -liitäntä.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G17 – hinta laskenut -28%

Samsung Galaxy A16 (5G) – hinta laskenut -19%

Samsung Galaxy A16 (5G)
127 € Gigantti
129 € Elisa
169 € Power

Alin hinta viikko sitten: 156 €

Samsung Galaxy S25 FE – hinta laskenut -17%

Samsung Galaxy S25 FE
499 € Elisa
599 € Veikon Kone
599 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 599 €

Xiaomi Redmi Note 14 (4G) – hinta laskenut -16%

Xiaomi Redmi Note 14 (4G)
141 € Hobby Hall
249 € Proshop
280 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 166 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.