Suositusta kuvajakopalvelusta julkaistiin "kunnollinen" Android-sovellus

Manu Pitkänen

Suositusta kuvajakopalvelusta julkaistiin kunnollinen Android-sovellus
Netin suosituimpiin kuvajakopalveluihin kuuluva Imgur on ilmoittanut ottavansa käyttöön natiivit mainokset eli kuvafiideihin lisätään jatkossa mainoksiksi luokiteltavaa sisältöä. Mainokset erottaa muusta sisällöstä kuvan yläkulmaan ilmestyvästä "promoted"-tarrasta.

Imgurin mukaan palvelu ei halua ärsyttää yli 30 miljoonaa käyttäjää mainoksilla, joten se haluaa pitää maksettujen sisältöjen laadun mahdollisimman korkeana – ehkä parempana kuin käyttäjien tuottama keskimääräinen sisältö. Vaikka palvelun ylläpidosta jääkin jo viivan alle rahaa, haluaa Imgur kuitenkin parantaa rahantekomalliaan miellyttääkseen palveluun 40 miljoonaa dollaria viime vuonna sijoittanutta Andreessen Horowitziä.

Lisäksi Imgur julkaisi päivitetyn Android-sovelluksen. Sovellus ei ole enää pelkkä iOS-version porttaus, vaan täysin uusi Androidille räätälöity ohjelma. IPhone- ja iPad-sovelluksille on myös tulossa lähiaikoina päivitys, joka lisää ohjelmaan mahdollisuuden lisätä kuvia verkkopalveluun.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Nothing Phone (2a) – hinta laskenut -44%

Nothing Phone (2a)
200 € Verkkokauppa.com
359 € Proshop
385 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 359 €

Honor 200 Pro – hinta laskenut -43%

Honor 200 Lite – hinta laskenut -39%

Honor 200 Lite
149 € Elisa
233 € CDON
249 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 244 €

Xiaomi Redmi 15 (4G) – hinta laskenut -32%

Xiaomi Redmi 15 (4G)
115 € Hobby Hall
184 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 169 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.