Google I/O järjestetään kesäkuun puolivälin jälkeen

Manu Pitkänen

Google I/O järjestetään kesäkuun puolivälin jälkeen
Google järjestää tämänvuotisen I/O-kehittäjätapahtuman 25.–26. kesäkuuta Moscone Westissä. Tapahtumassa päivitetään Androidin kuulumiset ja saadaan ehkä lisätietoa mihin suuntaan johtava älypuhelinalusta on menossa. Androidin lisäksi I/O:ssa on puhuttu paljon Googlen muista tuotteista ja palveluista, joista ohjelmoijat voisivat olla kiinnostuneita.

Applella on ollut tapana järjestää WWDC samassa paikassa kesäkuun puolivälin paikkeilla, joten mobiilialan tärkeimpien kehittäjätapahtumien välissä ei ole kovinkaan paljoa aikaa sulatella uutta tietoa. Kesäkuusta on varmasti tulossa hektinen kuukausi mobiilialan seuraajille.

Microsoftin Build-kehittäjätapahtuma pidetään niin ikään San Franciscon Moscone West -hallissa, mutta sen järjestämisajankohta on huhtikuun alussa.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Apple iPhone 17 Air – hinta laskenut -44%

Apple iPhone 17 Air
834 € Hobby Hall
998 € Power
999 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 1499 €

Motorola Moto G17 – hinta laskenut -40%

Motorola Moto G06 – hinta laskenut -34%

Motorola Moto G06
99 € Verkkokauppa.com
99 € Gigantti
99 € Power

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Honor X5c Plus – hinta laskenut -20%

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.