Moin liittymistä saa nyt Bonusta

Janne Yli-Korhonen

Moin liittymistä saa nyt Bonusta
S-ryhmä ja mobiilioperaattori Moi Mobiili Oy ovat käynnistäneet yhteistyön. Yhteistyön myötä asiakasomistaja voi saada Bonusta kaikista Moin kuluttajille tarjoamista mobiililiittymistä: Laitenetti, Rento 4G, Rajaton 4G ja Reilu 5G.

Arinan, PeeÄssän ja HOK-Elannon osuuskaupat ovat solmineet bonussopimuksen, mutta kaikilla asiakasomistajilla on kuitenkin mahdollisuus saada Bonusta.

"Osuustoiminnan tarkoituksena on tarjota asiakasomistajille jatkuvaa hyötyä. Perusajatukseemme kuuluu laadukas ja kohtuullisen hintainen tuotevalikoima kaikille. Arvostamme asiakkaidemme tarpeita ja haluamme kehittää uusia raikkaita tapoja kohdata ne. Moin kuluttaja-asiakkaiden tuoteperhe vastaa tähän erinomaisesti omaa tarjontaamme täydentäen. Ja asiakas saa vielä Bonukset päälle", sanoo HOK-Elannon toimitusjohtaja Veli-Matti Liimatainen.



Bonusta kertyy kaikista Moin kuluttajaliittymistä:

  • Mobiililiittymien kuukausimaksuista
  • Kotimaassa soitetuista normaalihintaisista puheluista matka- ja lankapuhelinliittymiin
  • Normaalihintaisista teksti- ja multimediaviesteistä
  • Kotimaan normaalihintaisesta datasiirrosta



Roaming-puhelut sekä lisämaksulliset puhelut, kuten soitot yritys- ja palvelunumeroihin tai puhelut Suomesta ulkomaille eivät kerrytä Bonusta.

Bonuksen kerryttämisen voit aloittaa helposti Mun Moi -palvelussa liittämällä S-Etukortin Mun Moi -asiakastiliin. Bonuksen voi saada 30.11.2023 alkaen.

S-ryhmän Bonusta saa myös Elisan liittymistä.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Samsung Galaxy Z Flip7 FE – hinta laskenut -28%

Nothing Phone (2a) – hinta laskenut -21%

Nothing Phone (2a)
199 € DNA
229 € Proshop
253 € Multitronic

Alin hinta viikko sitten: 252 €

OnePlus Nord CE5 – hinta laskenut -17%

OnePlus Nord CE5
249 € Gigantti
249 € Telia
249 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 299 €

Realme C75 – hinta laskenut -17%

Realme C75
149 € Hobby Hall
199 € CDON
219 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 179 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.