Samsung vahvisti: Note-malliston ja S-sarjan ominaisuuksia yhdistelevä huippupuhelin julkaistaan helmikuussa

Janne Yli-Korhonen

Samsung vahvisti: Note-malliston ja S-sarjan ominaisuuksia yhdistelevä huippupuhelin julkaistaan helmikuussa
Samsung pohjustaa tulevan huippupuhelimen julkaisua kertomalla, että seuraava Unpacked-tilaisuus järjestetään helmikuussa. Tarkkaa päivämäärää ei kuitenkaan vielä paljastettu.

Samsung vihjailee, että tuleva S-sarja sisältää yhä enemmän Note-malliston ominaisuuksia. Käytännössä tämä tarkoittaa, että Galaxy S22 Ultra sisältää Note-laitteiden tavoin S Pen -kynän sisäänrakennettuna. Tästä on saatu vihjeitä jo aiempien vuotojen perusteella.

Samsung julkaisi myös lyhyen videon, jossa kaksi laitetta yhdistyy yhdeksi.




Tulevan laitteen kerrotaan myös tarjoavan entistä parempaa kameraa sekä tarjoavan älykkäämmän Galaxy-kokemuksen.

Ultra-mallin lisäksi Samsungin odotetaan julkaisevan Galaxy S22- ja Galaxy S22+ -versiot. Myös esimerkiksi Galaxy S22+ on jo päätynyt vuodon kohteeksi.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G06 Power – hinta laskenut -41%

Motorola Moto G06 Power
129 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 219 €

Honor Magic7 Lite – hinta laskenut -31%

Honor Magic7 Lite
199 € DNA
276 € Proshop
287 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 287 €

Google Pixel 10 Pro XL – hinta laskenut -29%

Google Pixel 10 Pro XL
959 € Verkkokauppa.com
959 € Gigantti
959 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 1359 €

Samsung Galaxy S25 Ultra – hinta laskenut -27%

Samsung Galaxy S25 Ultra
799 € Telia
799 € DNA
899 € Telia

Alin hinta viikko sitten: 1099 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.