Jabra päivitti juoksijan nappikuulokkeet: Elite 4 Active tuo mukanaan vastamelutoiminnon

Petteri Pyyny

Jabra päivitti juoksijan nappikuulokkeet: Elite 4 Active tuo mukanaan vastamelutoiminnon
Jabran nappikuulokkeiden valikoimassa yhtiön Elite Active -kuulokkeet ovat olleet jo pitkään juoksijoiden suosiossa niiden istuvan muotoilun ansiosta.

Nyt yhtiö on julkistanut sarjaan päivityksen Jabra Elite 4 Active -kuulokkeiden muodossa. Kuulokkeiden tärkein uudistus aiempiin verrattuna on niiden vastamelutoiminto (ANC).

ANC:n pitäisi poistaa lenkillä ollessa kaupungin melu ja häly sotkemasta äänikirjan tai musiikin kuuntelua. Kuulokkeet tarjoavat myös IP57 -suojauksen (lue mitä eri IP-tasot tarkoittavat), joten hiki ja vesiroiskeet eivät nekään vaurioita langattomia kuulokkeita.

Jabra Elite 4 Active -kuulokkeet



Kuulokkeet ovat myös miellyttävän edulliset moniin muihin urheiluun tarkoitettuihin täyslangattomiin nappikuulokkeisiin verrattuna. Jabran suositushinta uutuuskuulokkeille on Euroopassa 119 euroa, jolla hinnalla niitä saa Suomestakin jo nyt.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Nothing Phone (2a) – hinta laskenut -44%

Nothing Phone (2a)
200 € Verkkokauppa.com
359 € Proshop
385 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 359 €

Honor 200 Pro – hinta laskenut -43%

Honor 200 Lite – hinta laskenut -39%

Honor 200 Lite
149 € Elisa
244 € CDON
249 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 244 €

Realme C75 – hinta laskenut -25%

Realme C75
149 € Hobby Hall
199 € CDON
229 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 199 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.