OnePlus tarjoaa mahdollisuuden testata uutta huippupuhelinta ennen julkaisua

Puhelinvertailu

OnePlus tarjoaa mahdollisuuden testata uutta huippupuhelinta ennen julkaisua
OnePlus on perinteisesti loppukeväästä tai alkukesästä esitellyt uuden huippupuhelimen, ja vaikka maailma on laitettu sekaisin valtoimenaan jylläävän viruksen toimesta, niin todennäköisesti OnePlus 8 saapuu silti samoihin aikoihin tänä vuonna.

Tästä kertoo myös kiinalaisvalmistajan projekti, joka on perua aiemmilta vuosilta. The Lab -nimellä tunnetun projektin ideana on saada kuluttajien keskuudesta testaajia uudelle huippupuhelimelle.

OnePlus valitsee hakijoiden joukosta kymmenen henkilöä, jotka pääsevät testaamaan ja arvostelemaan laitetta. Testaajat saavat puhelimen käsiinsä jo ennen virallista julkaisua. Näistä kuusi valikoituu olemassaolevista OnePlus-yhteisön jäsenistä.

Hakijalta vaaditaan lisäksi hieman kykyä tuottaa luovaa sisältöä tekstin, valokuvien tai muussa muodossa. Valituksi tulemisen jälkeen testaajan tulee julkaista laitteesta puolueeton arvostelu, jonka jälkeen OnePlus 8 -laitteen saa pitää itsellään.

Mikäli tämä kuulostaa sinulle sopivalta, voit hakea mukaan projektiin täällä. Lisätietoa The Labista löytyy täältä.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Puhelinvertailun Nopeat

"Nopeat" ovat nopeita löytöjä Internetin syövereistä, jotka ovat meidän mielestämme jollain tavalla kiinnostavia, hauskoja tai ajankohtaisia. Ne eivät kuitenkaan ole (välttämättïä) merkittäviä aiheeltaan tai eivät sovi tyypilliseen uutistuotantoomme aiheensa puolesta, joten emme kirjoittaneet aiheesta pidempïä uutista, vaan julkaisemme löydöksemme nopeana video-, kuva- tai linkkivirtana.

Parhaat kännykkätarjoukset

Honor 200 Lite – hinta laskenut -41%

Honor 200 Lite
99 € DNA
169 € Gigantti
169 € Veikon Kone

Alin hinta viikko sitten: 169 €

Motorola Edge 50 Pro – hinta laskenut -33%

Motorola Edge 50 Pro
424 € Verkkokauppa.com
447 € CDON
699 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 634 €

Motorola Moto G05 – hinta laskenut -21%

Motorola Moto G05
117 € CDON
139 € Proshop
149 € Power

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Motorola Edge 60 – hinta laskenut -21%

Motorola Edge 60
379 € Verkkokauppa.com
379 € Power
379 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 479 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.