Applelle tuli kiire? Julkaisi jo iOS 13.1:n betan

Manu Pitkänen

Applelle tuli kiire? Julkaisi jo iOS 13.1:n betan
Tänä syksynä Apple näyttää päätyneen hyvin poikkeukselliseen tilanteeseen ohjelmistokehityksessä. Yhtiö on nimittäin julkaissut jo iOS 13.1:n beta-version, vaikka Apple ei olekaan vielä edes julkaissut iOS 13:n vakaata versiota.

Valistuneiden arvioiden perusteella Apple esittelisi uuden sukupolven iPhonet syyskuun 10. päivänä, jolloin myös iOS 13 -käyttöjärjestelmän jakelu voisi alkaa. Apple siis testaa uudemman käyttöjärjestelmäversion betaa reilu viikko ennen vanhemman version julkaisua. Blogit ovat tietysti heti yrittäneet selvittää mitä uutta iOS 13.1 sisältäisi, koska se voi paljastaa jotakin uusista iPhoneista.

Toistaiseksi ei ole kuitenkaan löydetty mitään erityisen mielenkiintoista.

Syy tällä poikkeukselliseen järjestelyyn voi olla se, että Apple on saanut jo iOS 13:n valmiiksi, mutta siinä havaittujen ohjelmointivirheiden takia yhtiö joutuu pikaisella aikataululla korjaamaan ne.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Honor 200 – hinta laskenut -32%

Honor 200
169 € Power
199 € DNA
329 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 249 €

Honor Magic6 Pro – hinta laskenut -25%

Honor Magic6 Pro
797 € Gigantti
799 € Power
971 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 1055 €

Xiaomi Poco F7 Pro – hinta laskenut -20%

Xiaomi Poco F7 Pro
438 € CDON
586 € Proshop
586 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 547 €

Honor 200 Pro – hinta laskenut -20%

Honor 200 Pro
399 € Power
499 € Elisa
639 € Multitronic

Alin hinta viikko sitten: 499 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.