Uusia merkkejä – iTunes ollaan tosiaan kuoppaamassa

Manu Pitkänen

Uusia merkkejä – iTunes ollaan tosiaan kuoppaamassa
Uutisoimme aiemmin tällä viikolla Bloombergin tiedoista, joiden mukaan Apple olisi lopettamassa iTunes-ohjelmiston kehityksen kokonaan. Näin on ilmeisesti myös käymässä varsin nopealla aikataululla.

Apple on nimittäin päättänyt tyhjentää sen iTunes-profiilisivut Facebookissa ja Instagramissa, joten palvelun some-näkyvyys on häviämässä WWDC:n aattona. iTunesin Twitter-tili on vielä aktiivinen, joten sieltä löytyy edelleen sisältöä. iTunesin Instagram-tilillä käyttäjä ohjataan Apple TV+ -palvelun tilille.

Käynnissä olevasta myllerryksestä kielii myös se, että joidenkin musiikkikappaleiden itunes.apple.com-linkkien on huomattu ohjautuvan nyt osoitteen music.apple.com alle. Lisäksi iOS-sovellusten linkit ohjautuvat apps.apple.comiin.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G06 Power – hinta laskenut -41%

Motorola Moto G06 Power
129 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 219 €

Honor Magic V3 – hinta laskenut -38%

Honor Magic V3
799 € DNA
1290 € Power
1299 € Prisma Verkkokauppa

Alin hinta viikko sitten: 1290 €

Samsung Galaxy S25+ – hinta laskenut -33%

Samsung Galaxy S25+
599 € DNA
899 € Proshop
899 € Power

Alin hinta viikko sitten: 899 €

Honor Magic7 Lite – hinta laskenut -31%

Honor Magic7 Lite
199 € DNA
276 € Proshop
349 € Power

Alin hinta viikko sitten: 287 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.