Asuksen uutuusmalli saapuu Suomeen – Puhdas Android alle 300€:lla

Jami Virtanen

Asuksen uutuusmalli saapuu Suomeen – Puhdas Android alle 300€:lla
Asuksen joulukuussa esittelemä Zenfone Max Pro M2 puhelin tulee myyntiin Suomessa tammikuun lopulla. 28.1. myyntiin tuleva puhelin maksaa Suomessa 299 euroa.

Puhelimessa on 6,3 tuuman FHD+ näyttö viimeisimmällä Gorilla Glass 6-lasilla. Laitteesta löytyy Qualcomm Snapdragon 660-järjestelmpiiri seköä 6GB RAM-muistia. Sisäistä tallennustilaa laitteessa on 64 gigatavua, joka on laajennettavissa microSD-kortilla aina kahteen teratavuun saakka. Asus mainostaa M2:n kestävän jopa kaksi päivää yhdellä latauksella. Laitteessa on edeltäjänsä tavoin 5000 milliampeerin akku.

Zenfone Max Pro M2:ssa on Stock Android, joka takaa että käyttäjällä on käytössään Android-versio ilman ylimääräisiä ohjelmia ja appeja. Puhelin tulee Android 8.1 -käyttöjärjestelmällä, mutta Asusin odotetaan aloittaavan Android 9 Pie:n jakelu puhelimelle tammikuun lopussa.

Puhelin tulee myyntiin 28. tammikuuta ja toimitusten odotetaan alkavan viikolla 5.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Xiaomi Redmi Note 14 (4G) – hinta laskenut -46%

Xiaomi Redmi Note 14 (4G)
190 € Hobby Hall
249 € Proshop
350 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 350 €

Nothing Phone (3) – hinta laskenut -44%

Honor 400 Lite – hinta laskenut -44%

Honor 400 Lite
166 € Gigantti
299 € DNA
342 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 299 €

Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ (5G) – hinta laskenut -39%

Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ (5G)
319 € Hobby Hall
449 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 525 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.