Asuksen uutuusmalli saapuu Suomeen – Puhdas Android alle 300€:lla

Jami Virtanen

Asuksen uutuusmalli saapuu Suomeen – Puhdas Android alle 300€:lla
Asuksen joulukuussa esittelemä Zenfone Max Pro M2 puhelin tulee myyntiin Suomessa tammikuun lopulla. 28.1. myyntiin tuleva puhelin maksaa Suomessa 299 euroa.

Puhelimessa on 6,3 tuuman FHD+ näyttö viimeisimmällä Gorilla Glass 6-lasilla. Laitteesta löytyy Qualcomm Snapdragon 660-järjestelmpiiri seköä 6GB RAM-muistia. Sisäistä tallennustilaa laitteessa on 64 gigatavua, joka on laajennettavissa microSD-kortilla aina kahteen teratavuun saakka. Asus mainostaa M2:n kestävän jopa kaksi päivää yhdellä latauksella. Laitteessa on edeltäjänsä tavoin 5000 milliampeerin akku.

Zenfone Max Pro M2:ssa on Stock Android, joka takaa että käyttäjällä on käytössään Android-versio ilman ylimääräisiä ohjelmia ja appeja. Puhelin tulee Android 8.1 -käyttöjärjestelmällä, mutta Asusin odotetaan aloittaavan Android 9 Pie:n jakelu puhelimelle tammikuun lopussa.

Puhelin tulee myyntiin 28. tammikuuta ja toimitusten odotetaan alkavan viikolla 5.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Google Pixel 10 Pro Fold – hinta laskenut -40%

Google Pixel 10 Pro Fold
959 € DNA
1589 € Verkkokauppa.com
1589 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 1589 €

Motorola razr 60 – hinta laskenut -14%

Motorola razr 60
729 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 849 €

Realme C75 – hinta laskenut -13%

Realme C75
155 € Hobby Hall
179 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 179 €

Xiaomi 15T – hinta laskenut -11%

Xiaomi 15T
500 € Hobby Hall
649 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 560 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.