Pian se on täällä – Samsung valmistautuu Galaxy S8:n julkaisuun

Manu Pitkänen

Pian se on täällä – Samsung valmistautuu Galaxy S8:n julkaisuun
Heti Galaxy Tab S3:n ja Galaxy Bookin esittelyn jälkeen Samsung lähetti medioille kutsun 29. maaliskuuta järjestettävään lehdistötilaisuuteen. Korealaisjätin tarkoituksena on esitellä uudet lippulaivapuhelimet tapahtumassa.

Samsung on yleensä ottanut osaa MWC:hen uusien puhelimien muodossa, mutta tänä siihen ei ollut mahdollisuutta. Huhujen mukaan yhtiön uudet laadunvalvontaprosessit ovat viivästyttäneet Galaxy S8:n julkaisua. Samsung haluaa kaikista vähiten julkaista uusia lippulaivapuhelimiaan liian aikaisin – Galaxy Note 7 -skandaali on edelleen liian hyvin muistissa.

Maaliskuun lopulla Samsungin odotetaan esittelevän Galaxy S8:n ja Galaxy S8 Plussa, joiden screen-body-suhde on kasvatettu mahdollisimman suureksi. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, että LG G6:n tavoin puhelimen etupuoli on lähes kokonaan näytön kattama.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Xiaomi Poco X7 – hinta laskenut -46%

Xiaomi Poco X7
279 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 520 €

Motorola Signature – hinta laskenut -31%

Motorola Signature
899 € Gigantti
899 € Proshop
899 € Power

Alin hinta viikko sitten: 1299 €

Motorola Edge 60 – hinta laskenut -27%

Motorola Edge 60
349 € Gigantti
349 € Elisa
479 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 479 €

Honor X5 Plus – hinta laskenut -23%

Honor X5 Plus
99 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 129 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.