Firefox päivittyi iOS:llä – Tukee nyt 3D Touchia

Manu Pitkänen

Firefox päivittyi iOS:llä – Tukee nyt 3D Touchia
Mozilla on julkaissut Firefoxin iOS-sovelluksesta kakkosversion. Selain on ladattavissa App Storesta.

Firefox pysytteli pitkään poissa App Storesta, minkä vuoksi selaimesta on puuttunut muutamia perusominaisuuksia. Näitä puutteita paikataan päivitysten myötä. Firefox 2.0:sta löytyy esimerkiksi mahdollisuus hakea tekstiä verkkosivujen sisältä (ns. Ctrl+F-toiminto). Uutta on myös kirjautumistietojen tallennus ja hallinta.

Firefox 2.0 tuo mukanaan myös tuen iPhone 6s:n 3D Touch -toiminnoille. 3D Touchilla voi esimerkiksi avata uuden välilehden tai avata viimeksi tallennetun kirjanmerkin suoraan kotinäytöltä. Lisäksi selain tukee linkkien peek-and-pop-esikatselua.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Edge 70 Fusion Power – hinta laskenut -29%

Motorola Edge 70 Fusion Power
389 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 549 €

OnePlus Nord 5 – hinta laskenut -27%

OnePlus Nord 5
254 € Gigantti
329 € DNA
379 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 349 €

Samsung Galaxy A16 (4G) – hinta laskenut -23%

Samsung Galaxy A16 (4G)
99 € DNA
129 € Gigantti
129 € Power

Alin hinta viikko sitten: 129 €

Samsung Galaxy S25 Ultra – hinta laskenut -17%

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.