Vuoto paljastaa tietoja kahdesta Nexus-laitteesta

Matti Robinson

Vuoto paljastaa tietoja kahdesta Nexus-laitteesta
Uusi Twitter-vuotaja @onleaks on kertonut tietoja tulevista Nexus-laitteista. Vuotajan mukaan tulossa on kaksi mallia, jotka valmistetaan eri yhtiöiden toimesta.

Uusi Nexus 5 on edeltäjänsä (kuvassa) tavoin LG:n valmistama. 146.9x72.9x8/9.8 mm mitoilla varustettu laite on metallirunkoinen ja tuo mukanaan mm. sormenjälkilukijan sekä USB-C-liitännän. Näyttö on 5,2 tuumainen.

Toinen laite on Huawein valmistama ja suurempi kuin uusi LG Nexus 5. Mitat ovat 159.4x78.3x6.6/8.5 mm ja se on samoin metallirunkoinen. Myös tästä 5,7 tuumaisella näytöllä varustetusta laitteesta löytyvät samat ominaisuudet: USB-C, sormenjälkilukija sekä eteenpäin suunnatut kaiuttimet.

Google ei ole vielä vahvistanut tarkkaa ajankohtaa seuraavalle julkistustapahtumalle, mutta uudet laitteet nähtäneen tänä syksynä Android M -julkistuksen yhteydessä.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Samsung Galaxy A15 (4G) – hinta laskenut -39%

Samsung Galaxy A15 (4G)
301 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 495 €

Honor 400 Lite – hinta laskenut -35%

Honor 400 Lite
149 € DNA
245 € Hobby Hall
249 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 229 €

Honor X6b (4G) – hinta laskenut -34%

Honor X6b (4G)
99 € Power
99 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Google Pixel 9 Pro Fold – hinta laskenut -33%

Google Pixel 9 Pro Fold
1199 € Gigantti
1789 € Elisa
1989 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1789 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.