The Walking Dead: No Man's Land viivästyy vuoden loppuun

Aleksi Kauhanen

Suomalaista The Walking Dead -peliä saadaan vielä odotella
Suomalainen pelitalo Next Games on työstämässä virallista lisenssipeliä AMC:n hittisarjaan The Walking Deadiin pohjautuen. No Man's Land -lisänimeä kantava mobiilipeli piti alunperin julkaista tämän vuoden alkupuolella, mutta tuotos ilmestyykin vasta vuoden lopulla.

Entertainment Weeklyn uudessa artikkelissa kerrotaan, ettei pelaaja lahtaa pelissä vain zombeja, vaan ohjaa myös ihmisryhmää ja huolehtii heidän selviytymisestään. EW puhui Next Gamesin Kalle Kaivolan kanssa pelistä:

"Selviytymisaspekti tulee sisältämään ryhmäsi harjoittamista ja hahmojen erikoiskykyjen hyödyntämistä. Kaikki hahmot eivät tule sopimaan ryhmääsi tai ole tarpeeksi vahvoja etenemään kanssasi", Kaivola selittää.

The Walking Dead: No Man's Land julkaistaan ensin iOS-laitteille ja Android-versio tulee pian perässä.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

HMD Pulse+ – hinta laskenut -46%

HMD Pulse+
96 € CDON
99 € Proshop
159 € Multitronic

Alin hinta viikko sitten: 175 €

Realme 12+ – hinta laskenut -31%

Realme 12+
193 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 279 €

Realme Note 60 – hinta laskenut -30%

Realme Note 60
82 € Hobby Hall
99 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 115 €

Xiaomi Poco X7 Pro – hinta laskenut -25%

Xiaomi Poco X7 Pro
279 € Hobby Hall
319 € Multitronic
321 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 374 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.